Projekty

Projekt ARCHIWUM


Nie od samego początku wiedzieliśmy, że do tego dojdzie, ale z czasem, jak rosła liczba obejrzanych i zeskanowanych przez nas zdjęć stało się oczywiste, że musimy zacząć nad tym pracować. Że musimy stworzyć jakąś platformę do ich prezentowania oraz przechowywania. Od początku 2017 roku do tej pory wciąż pracujemy nad tym jak ma wyglądać i jakie funkcjonalności ma mieć nasze archiwum.

Przejdź do projektu

Film "Panku"


Krzysztof Pankiewicz (1951-2009) to znana postać łódzkiego środowiska wspinaczkowego - wybitny taternik i alpinista, wytrwały himalaista, wspinacz sportowy, aktywnie działający w Łódzkim Klubie Wysokogórskim, rozpoznawalny zarówno przez starsze jak i młodsze pokolenie wspinaczy. „Panku” uczestniczył we wszystkich przełomowych zmianach, jakim podlegał świat wspinania. Nie ominęła go żadna innowacja, ani żaden nowy kierunek działalności górskiej i wspinaczkowej.

Przejdź do projektu

Film "Łódzkie historie wspinaczkowe"


Wielogodzinne rozmowy ze znanymi wspinaczami z łódzkiego środowiska wspinaczkowego - zrealizowane od grudnia 2016 do marca 2017 stanowiły bazę dla powstania filmu "Łódzkie historie wspinaczkowe", w którym przedstawiamy jak zmieniało się to środowisko oraz jakie przemiany zachodziły w samej technologii wspinaczkowej.

Przejdź do projektu

Wystawa Climbing Stories


Nad wystawą pracowaliśmy osiem miesięcy. Było to osiem miesięcy intensywnych i wspaniałych spotkań z nestorami łódzkiego środowiska wspinaczkowego. Oglądania niesamowitych zdjęć górskich, podziwiania prostoty dawnego sprzętu wspinaczkowego oraz odwagi i hartu ducha używających go wspinaczy. Był to także czas nieustannego obmyślania jak z tego wszystkiego stworzyć wystawę. 

Przejdź do projektu

Historia i rozwój łódzkiego środowiska wspinaczkowego


W październiku 2016 roku rozpoczęliśmy pracę nad naszym pierwszym projektem „Historia i rozwój łódzkiego środowiska wspinaczkowego”. Zainicjowała go Anna Kacperczyk, socjolog z Uniwersytetu Łódzkiego, która podczas jednego z zebrań klubowych (a potem na stronie AKG) ogłosiła, że zamierza przygotować wystawę, która pokazywałaby historię i rozwój łódzkiego środowiska wspinaczkowego. Apel miał zgromadzić i zmobilizować osoby chętne do współpracy przy realizacji projektu.

Przejdź do projektu